Meist

Eesti juhtiv toidutööstusettevõte


Meie missioon – head ja kodused maitsed puhtast toorainest

Meie visioon – eelistatuim valik valmistoidu turul

Kulinaaria OÜ on Eesti juhtiv mugavustoidu tootja, kes annab tööd ca 300 inimesele. Iga päev saadame oma tehasest välja ca 20 tonni toodangut.

Kulinaaria OÜ on AS Selveri tütarettevõte ning on osa börsiettevõttest TKM Grupp AS.


Meie lugu - Selveri Köögist Baltimaade moodsaimaks toidutootjaks

Edulugu sai alguse Kadaka Selverisse rajatud kodusest köögist, kus toite valmistati käsitsi ning esialgu vaid kahele Selverile ja Tallinna Kaubamajale.

Iseseisvaks ettevõtteks ja Baltimaade moodsaimaks toidutootjaks kasvanud Kulinaaria varustab praegu Selveri Köögi koduste toitudega juba enam kui 70 Selveri keti kauplust üle Eesti. Klientideks on ka Olerexi (Teeline) ja Alexela mugavuspoed ning Tallinki laevad.

Lisaks Selveri Köök brändile on ettevõttele tuntust toonud ka kaubamärgid Van Kook – küpsetamise kunst, Kulinaaria ning Gurmee Catering.

Lähemalt ajaloost


Meie tootmine – 200 m² suurusest köögist Kadaka Selveris oleme kasvanud 8000 m² tootmispinnaga tehaseks, mis väljastab ca 20 tonni toodangut päevas.

Kulinaaria tootmismahud on aastatega kiirelt kasvanud ning laienenud tehas ja uus seadmepark võimaldab mahte veelgi suurendada.

Meie toodang, käitlemisprotsessid ja teenused on kvaliteetsed ning vastavad toiduainetööstusele seatud kõrgetele nõudmistele. Meil on ISO 22000:2018 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

Meie tootmise võti on paindlikkuse ja võimsuse kombinatsioon. Olles tootmismahtude ja võimsuse poolest Eestis esikohal, saame täita lisaks tööstuslikele tellimustele ka väiksemahulisi tellimusi.

Lähemalt tootmisest


Algsest 50 tootest on praeguseks saanud üle 400 tootega portfell. Väljastame iga päev ca 15 tonni toodangut, pühade ajal 20–26 tonni.

Meie läbi aegade populaarseimad tooted on kartulipuder, ühepajatoit lihaga, maksapasteet, kartuli-singisalat ja mannavaht.

Kui detsembris ostetakse kõige rohkem ahjukartulit ja sünnipäevasalatit, siis juulis sušit ja kokteilsalateid.

Peaaegu 70% kogu toodangu mahust moodustab salat ja valmistoit.

Tootekataloog

Ettevõtte 2018.-2022. aasta müügikäive, miljonit eurot

* Ettevõtte 2020. aasta tulemusi mõjutas COVID-19 pandeemia

 

Meie tootmine

Pikaaegse kogemuse, paindlikkuse ja võimsuse kombinatsioon